Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /data/www/13776/aktualne22_cz/www/wp-content/plugins/resume-builder/includes/class.resume-builder-enqueues.php on line 59
Průjezdnost Uhříněvsí – budoucnost rozvoje dopravní infrastruktury - Aktuálně 22
Led 15, 2019
816 Zhlédnutí
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Průjezdnost Uhříněvsí – budoucnost rozvoje dopravní infrastruktury

Průjezdnost Uhříněvsí – budoucnost rozvoje dopravní infrastruktury

Napsal/a

Milí přátelé, je neoddiskutovatelným faktem, že naše dnes již krásná Uhříněves je enormně zatížená dopravou jak kamionovou, tak osobní. To víme všichni. Důvodem velké zátěže nákladní dopravou je v první řadě existence kontejnerového terminálu Praha Uhříněves patřící společnosti Metrans, a.s. Provozovatelem je prezentován jako největší překladiště ve střední a východní Evropě. Bohužel s tímto nepříjemným faktem nelze nic dělat. Nelze majiteli v této věci přikázat, aby se prostě přestěhoval jinam, nebo veškerou dopravu převedl na železnici. Nereálné.

Větší dopravní zátěží než kamionová doprava, je však doprava osobní. Mnoho řidičů z „venkova“ si odkládá svá auta v Uhříněvsi a pokračuje dál do vnitřní Prahy autobusy a vlaky. Patrné je to před hospodou Pivovarská, kde je neustále plné parkoviště i když je 8 hodin ráno a Pivovarská otevírá v 11 hodin. Pivovarská pak má sama problémy s parkovacími místy pro své hosty. S raním „naléváním“ Uhříněvsi a i transitem skrz Uhříněves se také toho moc dělat nedá.

Co však můžeme a musíme dělat, je tlačit na vedení obce, aby se zrealizovaly projekty na kterých pracovala minulá vedení radnice. Jde předně o zahájení výstavby pražského okruhu 511 a dále příprava výstavby Hostivařské spojky, která je velmi důležitá a pokud nedojde k její realizaci hrozí další zintenzivnění dopravy na ulici Přátelství. Další důležitou dříve plánovanou úlevou pro ulici Přátelství by byla obvodová komunikace 31/DK/51 spojující ulici Ke kříži při patě skládky do Ulice Františka Diviše. Avšak díky tlaku hlavních představitelů STAN + Svobodní Praha 22 se tato stavba zřejmě realizovat nebude. Při jednom z bývalých setkání s jejich lídrem, jsem z jeho úst slyšel názor, že když jemu a jeho sousedům developer prodával byty, sliboval (developer), že jde o rezidenční bydlení, tak bude bojovat za to, aby to bylo rezidenční bydlení a spojka nebyla realizována. Zřejmě nebude. Alespoň ne v tomto volebním období.

Každý, nechť si úsudek udělá sám, jestli jde některým současným představitelům obce o všechny občany Uhříněvsi, nebo jen sebe a své nejbližší sousedy. Od současného vedení obce se koncepčního řešení dopravy jistě nedočkáme, ale jak jsem napsal výše, musíme tlačit na členy zastupitelstva a rady obce, aby tyto projekty nezahazovali a dále připravovali jejich realizaci.

Odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kontejnerový_terminál_Praha-Uhř%C3%ADněves

Štítky k článku:
· · · ·
Kategorie k článku:
Průjezd Uhříněvsí

Komentáře nejsou a nebudou na Aktuálně 22 povoleny. Děkujeme za pochopení.