fbpx
Úno 7, 2019
736 Zhlédnutí
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kriminalita v Městské části Praha 22

Kriminalita v Městské části Praha 22

Napsal/a

Krádež okapů

Hlídka strážníků městské policie byla přivolána na místo, kde se měl nacházet muž v tmavém oblečení a bílých botách, který měl vniknout na cizí pozemek a odcizit okapy z rodinného domu. Strážníci pátrali v okolí a zhruba po 20 minutách spatřili ve stráni muže podobného uvedenému popisu. Tento jim sdělil, že pospíchá na fotbalový zápas. Jeho tvrzení ovšem strážníci neuvěřili a zkontaktovali oznamovatele. Ten uvedl, že je mu muž povědomý, ale nezdá se mu jeho oblečení. Po nějaké době se věc vyjasnila. Dopadený muž se doznal, že odcizil měděné okapy a své původní oblečení zahodil do čističky odpadních vod (kde se také našlo). Muž byl strážníky pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže omezen na osobní svobodě. 

Marihuana za volantem

V rámci provádění běžné hlídkové činnosti spatřili strážníci MP Uhříněves na konci ulice zaparkované osobní vozidlo Škoda Roomster. Stejné vozidlo před necelým týdnem právě před těmito strážníky a ze stejné ulice vysokou rychlostí ujelo, přičemž došlo k jeho nepatrnému poškození. Ve vozidle seděl muž a žena na místě řidiče. Obě osoby byly velmi nervózní, a protože vozidlo nebylo v pohybu provedli strážníci pouze ověření totožnosti u obou osob, přičemž zjistili, že žena nevlastní řidičské oprávnění. Nicméně strážníci předpokládali, že žena s vozidlem bude chtít jet a tak si na vozidlo počkali. Toto se opravdu stalo za necelou půlhodinu a vozidlo bylo strážníky zastaveno. Nakonec se ukázalo, že žena nejenže nevlastní řidičské oprávnění, ale navíc měla pozitivní test na omamné látky. Žena se doznala, že před jízdou kouřila marihuanu. Z přestupku se tímto vyklubal u ženy trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, a proto byla strážníky omezena na osobní svobodě. 

Zloděj rádia

Strážníci MP přijali na služebně Uhříněves telefonické oznámení, že v jedné ulici obchází podezřelý muž, oblečený do černých kalhot a černé čepice, rodinné domy. Strážníci na místě skutečně muže odpovídajícího popisu zajistili a ten uvedl, že mu došel benzín ve vozidle a pokouší se takto nějaký sehnat. Strážníci se ale nedali obelstít a provedli vizuální kontrolu okolních domů a opravdu u jednoho z nich v zadní části nalezli rozbitou skleněnou výplň okna. Dopadený muž se následně strážníkům doznal, že přeskočil branku, rozbil skleněnou výplň a odcizil přenosný audio přehrávač, který uložil do svého batohu. Batoh měl muž ve svém vozidle, zaparkovaném u hřbitova. Tento „nešťastný“ majitel údajně nepojízdného vozidla byl neprodleně strážníky MP pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním omezen na osobní svobodě a předán do rukou vyšetřovatele. 

Městská policie hl. m. Prahy – Uhříněves


Štítky k článku:
· · ·
Kategorie k článku:
Bezpečnost v MČ Praha 22

Komentáře nejsou a nebudou na Aktuálně 22 povoleny. Děkujeme za pochopení.